Školní výlet do Anglie

 Jak jsme se plavili na Albion

Trajektem, chtělo by se říct. A byla by to ta nejstručnější zpráva o školním výletu do Anglie, jaká kdy byla napsána. A pak by stačilo kochat se pěknými obrázky, které jsme na jiskřivě bílých útesech (a nejen tam) pořídili. Přesto ještě pár slov doplním - hlavně proto, aby část písemná byla s částí obrazovou v kýžené rovnováze.

Byl to výlet pohádkově podzimní: slunce, skoro teplý vítr a moře. Ano, a taky Londýn - ač na jediný den, ukázal nám svou vlídnou tvář i Oko - pověstná londýnská mlha je nejspíš jen pověrou z dob dávno minulých. Dále na jih nás přivítal přístavní Portsmouth, slonovinová věž s podlahou ze skla (jen pro odvážné), historicky převelice zatížený Hastings (slavnou bitvou z roku 1066 i všelijakými pašeráckými praktikami) a bohémsky svěží Brighton. Odnesli jsme si spoustu krásných vzpomínek, pár děravých kamínků pro štěstí a někdo i trochu té mořské nemoci (jako připomínku staré pravdy, že to dobré občas stojí za kapku utrpení).

P. S.: A ještě upřímný děkovací dovětek: děkuji, milé studentky a milý studente, za Vaše nakažlivé nadšení, děkuji, mistrně řídící šoféři autobusu, že jste s námi jeli bezpečně jako s velmi křehkým nákladem, děkuji, Zuzko Smoradová, za poutavý výklad a trpělivý úsměv v každé situaci, a děkuji, Hanko a Ivo, že jste mě s sebou vzalyJ.


MF