Zájezd pěveckého sboru do Španělska

 Festival Canta en Andalucía

Ve dnech 10. – 17. 10. 2017 se uskutečnil zájezd pěveckého sboru naší školy do Španělska, do města Sevilly, kde se účastnil mezinárodního festivalu sborů Canta en Andalucía, který pořádaly místní sbory Polifónica de Tomares a Coro Isla Cristina vedených sbormistrem a skladatelem Vicentem Sanchisem.

Náš sbor Evropská v počtu 25 členů, v doprovodu tří učitelek vystoupil na třech koncertech, a to ve městě Tomares, Isla Cristina a v Seville, v královském paláci Real Alcázar. Před koncertem nám organizátoři zajistili exklusivní prohlídku s odborným výkladem tohoto nádherného arabského paláce.

Všechny koncerty byly velmi úspěšné a publikum projevovalo nadšení. Po každém koncertu došlo k pohoštění a setkání s dalšími zúčastněnými sbory, a mohla se tak navazovat bezprostřední přátelství.

Po dobu našeho pobytu jsme měli možnost poznávat i historické památky Sevilly; například největší gotickou katedrálu světa s hrobkou Kryštofa Kolumba a věží zvanou Giralda, která byla dříve minaretem. V historickém centru města se nachází také Archivo de Indias, kde jsou uloženy nejdůležitější dokumenty od objevení „Nového světa“, slavná věž Torre del Oro na břehu řeky Guadalquivir. Ukázkou architektury mudéjar je Plaza de España, postavená v roce 1927 k Expo Iberoamericano. Organizátoři festivalu nám také zajistili plavbu lodí po řece Guadalquivir, která je symbolem celé Andalusie.

Po celou dobu akce nám přálo počasí až s tropickými teplotami a všichni jsme odjížděli nejen nabití sluncem, ale i se spoustou kulturních a gastronomických zážitků a doufáme, že se do Andalusie opět někdy podíváme.

Děkujeme za finanční podporu Nadačnímu fondu Cesta ke vzdělání Hlavního města Prahy.