Krátkodobá mobilita C4 v Lučenci

 

 

Krátkodobá mobilita C4 v Lučenci

 

Ve dnech 8. 4. – 15. 4. 2018 se uskutečnila čtvrtá a zároveň poslední krátkodobá mobilita tohoto projektu. Během ní vyrazilo 14 českých žákyň v doprovodu koordinátorky projektu K. Burianové a I. Pernicové do slovenského Lučence. K výpravě se na první dny připojil i ředitel školy P. Drtina.

 

Stejně jako minulý školní rok jsme cestovali vlakem. Na trase Praha – Lučenec nás čekal jeden přestup v Bratislavě, který jsme využili k odpočinku a k návštěvě bratislavského historického centra.  

 

V pondělí jsme měli velmi pestrý program, který začal v partnerské škole přivítáním ředitelem školy O. Nociarem, 10 zapojenými žákyněmi a koordinátorkou projektu Z. Danišovou a I. Ráczovou. Po prohlídce školy pokračoval návštěvou lučenecké synagogy, která je největší na Slovensku. Následně jsme se přemístili do spolupracující MŠ Dr. Herza, kde nás po roce čekalo velmi milé shledání. Dále nás kroky vedly do Městského muzea, kde jsme si prohlédli aktuální výstavy, přičemž nás nejvíce zaujala výstava zaměřená na historii školství. Po obědě jsme se ještě vydali do Zámeckého hotelu Galicia Nueva v Haliči. Zbytek dne jsme věnovali především přípravě na divadelní představní, které jsme si připravili pro děti ve zmiňované MŠ.

 

Od úterý do neděle jsme se společného programu účastnily již bez ředitele, který se bohužel z pracovních důvodů musel vrátit do Prahy. Úterní, středeční a čtvrteční dopoledne jsme strávily s dětmi v MŠ Ulica Dr. Herza. Zahrály jsme jim divadelní představení „Čtyři pohádky o jednom drakovi“ a realizovaly jsme s nimi různé hudební, výtvarné a jiné činnosti, které z pohádky námětově vyplývaly. Tři odpovídající odpoledne jsme se seznamovaly s místní historií a kulturou, a proto jsme navštívily například lučenecké Novohradské muzeum a Fiĺakovský hrad. V pátek jsme se vydaly na celodenní výlet do Banské Bystrice. Prošly jsme si historické centrum, navštívily Muzeum SNP a Bábkové divadlo na Rázcestí. Sobotu jsme si vyhradily především na společné zhodnocení projektu a individuální program. V ranních nedělních hodinách jsme již seděly ve vlaku a ubíraly se zpátky do Prahy. 


 

 Zapsala Kateřina Burianová – koordinátorka projektu v České republice

 Tento projekt je realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem. 

(Bratislavský hrad)
 
(přivítání v partnerské škole)
 
(lučenecká synagoga)
 
(výstava v Městském muzeu)
 
(zámecký hotel Galicia Nueva v Haliči)
 
(Fiĺakovský hrad)
(Banská Bystrica – Bábkové divadlo Na Rázcestí)
 
 
 
 
 
(činnosti s dětmi v MŠ Dr. Herza)