Matematická soutěž Myslimat 2018

Myslimat

Ve čtvrtek 8. 11. 2018 se na naší škole uskutečnil již 5. ročník oblíbené matematické soutěže Myslimat, kde pětičlenné týmy soutěží v řešení matematických úloh. Vyhrává tým, který za 60 minut vyřeší nejvíce úloh. Zájem o soutěž byla jako každý rok veliká a nakonec se soutěže zúčastnilo celkem 5 týmů ze všech prvních ročníků.

Od začátku soutěže bylo jasné, že letošní rok bude nejvyrovnanějším ročníkem ze všech! Týmy se předháněly o jednu, maximálně dvě úlohy a pořadí se stále měnilo. Do posledních sekund se týmy rvaly o stupně vítězů! To je nicméně vidět i ze závěrečných výsledků. Na děleném čtvrtém místě se umístily týmy z 1. C – „Poupátka“ a 1. BL – „Bude líp“ s 26 úlohami. Na třetím místě se umístil tým z 1. B – „Vektor“, který měl na kontě o dvě úlohy více, a to 28. Na druhém místě se umístil tým z 1. AL – „Čuníci“, který měl 29 vyřešených úloh. Letošním vítězem, dalo by se říci absolutním vítězem soutěže Myslimat, se stal tým z 1. G – „Operace vejce“, který vyřešil 31 úloh, což je zatím nový světový :-) rekord v této soutěži!!!

Všem zúčastněným děkujeme za jejich výkony a nadšení pro soutěž. Byli jste skvělí! „Sláva vítězům, čest poraženým.“ Myslím si, že tento citát krásně vystihuje letošní ročník soutěže Myslimat, a už teď se těšíme na další. Myslimatu zdar!