Vavříny z hudebního festivalu

 Vavříny z hudebního festivalu

Dvanáct různých ocenění – to je výborná bilance účasti žáků naší školy na 41. ročníku celostátního Hudebního festivalu středních pedagogických škol, který se konal ve dnech 25. – 27. února 2019 poprvé v Hanáckých Athénách – v  Kroměříži.

Festivalu se zúčastnilo 350 studentů a přes 30 pedagogů ze čtrnácti pedagogických škol z celé republiky.

V kategorii sborů se umístil Pěvecký sbor Evropská ve stříbrném pásmu (a to máme 95% zpěváků z prvních ročníků!!!). V klasickém sólovém zpěvu si vyzpívala Anna Mazáčková druhé místo, Hana Kottová a Tereza Blahoutová se podělily o bronz. Ve studentkami velmi oblíbené kategorii pop/muzikál obdržela zvláštní cenu poroty za interpretaci populární písně Šárka Matějková. Zlato v kategorii sólových nástrojů vyhrála Marie Hynková svou hrou na housle, tamtéž získala čestné uznání poroty Aneta Valíková a ve hře na klavír obdržela čestné uznání i Ema Pavlová. Instrumentální soubory byly jedinou kategorií, kde nebylo uděleno první místo, ale hned druhé místo vybojoval náš flétnový soubor Šestka. Speciální hodnocení si porota připravila pro Barboru Holakovskou, jež s sebou do Kroměříže přivezla dudy: získala 2. místo a zvláštní cenu za hru na lidový nástroj v kategorii sólových nástrojů a další zvláštní cenu poroty za využití lidového nástroje v kategorii vokálních a vokálně instrumentálních souborů (spolu s Emou Pavlovou).

         Kroměřížská pedagogická škola uvítala všechny účastníky velmi vřele, festival byl po všech stránkách výborně připravený a rozhodně na něj budeme vzpomínat v dobrém.

        Pomyslná štafeta byla na závěrečném galakoncertu předána pedagogické škole v Karlových Varech, kde se sejdeme na 42. ročníku festivalu na jaře příštího roku.


Jana Egemová