Matematická soutěž MYSLIMAT

 MYSLIMAT 2019

Ve čtvrtek 24.10. 2019 se na naší škole uskutečnil již 6. ročník oblíbené matematické soutěže Myslimat, kde pětičlenné týmy soutěží v řešení matematických úloh. Vyhrává tým, který za 50 minut vyřeší nejvíce úloh. Zájem o soutěž byla jako každý rok veliká a nakonec se soutěže zúčastnilo celkem 6 týmů ze všech prvních ročníků.

Od začátku soutěže bylo jasné, že to bude opět velmi vyrovnaný ročník. Týmy se předháněly o jednu, maximálně dvě úlohy a pořadí se stále měnilo. Do posledních sekund se týmy rvaly o stupně vítězů! To je nicméně vidět i ze závěrečných výsledků. Vzhledem k tomu, že se po závěrečném gongu umístily na prvním místě 2 týmy, muselo rozhodnout poprvé v historii soutěže pravidlo zlaté úlohy, kdy tým, který rychleji vyřeší další úlohu, vyhrává. To se nakonec podařilo týmu z 1. A – „Psychoskalár“, který letošní ročník soutěže vyhrál! Na druhém místě se umístil tým z 1. BG – „Dali jsme kolečka“ a na třetím místě byl tým ze třídy 1. B – „Šumivky“.

Všem zúčastněným děkujeme za jejich výkony a nadšení pro soutěž. Byli jste skvělí! „Sláva vítězům, čest poraženým.“ Myslím si, že tento citát krásně vystihuje letošní ročník soutěže Myslimat, a už teď se těšíme na další. Myslimatu zdar!

 

Závěrečné pořadí

1. místo: 1. A – „Psychoskalár“ – 28 úoh

2. místo: 1. BG_1 – „Dali jsme kolečka“ – 27 úloh

3. místo: 1. B – „Šumivky“ – 25 úloh

4. místo: 1. AG – „Matoušovy housky“ – 23 úloh“

5. – 6. místo: 1. BG_2 – „Aromaulice“ – 22 úloh

                      1. C – „Cecky“ – 22 úloh