Angličtina pro seniory

Vyšší odborná škola pedagogická a sociální, střední odborná škola pedagogická a Gymnázium, Praha 6, Evropská 33 nabízí kurzy anglického jazyka v rámci projektu Hlavního města Prahy Akademie pro seniory.

 

Tyto kurzy zaměřené především na konverzaci probíhají celoročně s výjimkou školních prázdnin. Ve školním roce 2017/2018 jsou již obsazeny, ale od 1. 9. 2018 budeme otevírat další skupinu. Výuka probíhá jednou týdně v dopoledních nebo odpoledních hodinách ve dvouhodinových lekcích s maximálním počtem 6 účastníků, což umožňuje dostatečný prostor pro aktivitu každého z nich.

 

Kurzy jsou určeny pro věčné začátečníky a mírně pokročilé a vede je zkušená učitelka školy. Ve výuce postupujeme především podle učebnice Angličtina nejen pro samouky, ale doplňkově se používají i další texty a časopis Bridge.

 

Každá lekce se skládá z úvodní části, kdy každý účastník má připravenu krátkou zajímavou zprávu z denního dění, následuje práce s učebnicí – gramatika, její procvičování, čtení a překlad a poslední, nejdelší část lekce je věnována konverzaci a diskusi na téma zadané v předešlé lekci.

 

S finanční podporou Hlavního města Prahy jsou tyto kurzy pro seniory zdarma.

 

Zápis do kurzů proběhne v červnu r. 2018. Informace naleznete zde na webu školy.

 

Těšíme se na Vás.

 

 

Soubor v pdf zde.